Małe torebki damskie czyli rozwiązanie odwiecznej tajemnicy o torbach bez dna

małe torebki damskie

Torebka jest nieodłącznym elementem garderoby. Rozumie to chyba niemal każda kobieta. Bez względu na to, czy wychodzi ona akurat na miasto, czy do znajomych, czy ma na sobie odświętną kreację, czy zwykle jeansy- torebka musi być. Nie zawsze oczywiście są to przedmioty ogromne gabarytowo. Zazwyczaj wybór pada właśnie na małe torebki damskie. Jakie mają zalety? I co najczęściej kryje się w ich wnętrzu?

Zalety małych torebek damskich

Małe torebki damskie – główną ich zaletą jest właśnie wielkość (zobacz tutaj). Nie tylko podręczna kopertówka sprawdzi się skuteczniej w przypadku wyjść, ale i dużo lepiej wygląda. Nadaje kobiecie elegancji, a przecież jest to bardzo ważny element, w przypadku gustownego przyjęcia czy romantycznej kolacji.

Drugą zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć, jest to, że nie zawsze konieczne jest zabranie ze sobą mnóstwa rzeczy. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, zazwyczaj wyposażenie małej kobiecej torebki ogranicza się do kilku najbardziej niezbędnych przedmiotów. Dzięki temu właśnie wszystko można mieć pod ręką, a samo szukanie potrzebnego akurat przedmiotu jest znacznie łatwiejsze i zabiera mniej czasu.

Torba bez dna- czy aby na pewno?

Na ten temat powstało już wiele żartów czy anegdot. Jakoby w kobiecej torebce znaleźć można było dosłownie wszystko. Nawet te najdziwniejsze rzeczy, o których nikt by nie pomyślał. Jest to jednak pogląd mocno podkoloryzowany. To prawda, iż kobiety często są bardziej przewidujące, dlatego biorą ze sobą rzeczy, które finalnie okazują się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jednak podstawowe wyposażenie małej torebki damskiej prezentuje się dosyć przewidywalnie. Nie może w niej zabraknąć chociażby takich przedmiotów jak:

  • portfel,
  • telefon komórkowy,
  • dokumenty,
  • pomadka i podstawowy zestaw do makijażu,
  • chusteczki,
  • klucze od domu bądź samochodu.

Nie ma tych rzeczy wcale aż tak wiele. Choć oczywiście są wyjątki od tej reguły, które są w stanie zmieścić w swojej torebce dwa razy więcej rzeczy. Zazwyczaj jednak przedstawione akcesoria są tymi podstawowymi, które ma przy sobie większość kobiet przy okazji dłuższego wyjścia z mieszkania.