Rękawice robocze zimowe – zalety i zastosowania

Rękawice robocze zimowe - zalety i zastosowania

Podstawowym zabezpieczeniem dłoni podczas wykonywania codziennych prac w zawodzie czy domu są rękawice robocze. Rękawice nie tylko chronią przed uszkodzeniami dłoni, ale także odpowiednio ocieplają dłonie. Ochrona rąk przed zagrożeniami występującymi w czasie pracy jest niezwykle ważna.

Gdzie niezbędne są rękawice robocze ocieplane?

Niektóre codzienne czynności wymagają od nas odpowiedniego zabezpieczenia dłoni. Rękawice robocze zimowe od BHP-Gabi szczególnie przydają się przy wycince drzew, majsterkowaniu, w pracach magazynowych i budowlanych. Zapewniają znaczną ochronę przed uszkodzeniami skóry, drzazgami czy przed działaniem szkodliwych środków chemicznych.

Skuteczne są również w pracach w ogrodnictwie, chroniąc dłonie przed skaleczeniami. Zależnie od modeli, rękawice robocze znajdują różne zastosowania – od zacisza domowego, po pracę w sklepie, laboratorium czy budowie.

Zalety rękawic roboczych zimowych

Oprócz podstawowej funkcji ochrony skóry dłoni, rękawice robocze ocieplane posiadają wiele różnych zalet. Możemy wyróżnić przykładowo:

  • ochronę przed zimnem,
  • chronią przed zabrudzeniami,
  • zapewniają ochronę przed działaniami mechanicznymi.
rękawice robocze zimowe

Rękawice ocieplane przydają się w pracach na zewnątrz, zapewniając stałą ochronę przed zimnem w dłonie. Znacznie ułatwiają pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych, poprawiają uchwyt przedmiotów w dłoni, które są pokryte czymś śliskim.

Wybór odpowiednich rękawic ocieplanych

Pierwszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze rękawic ocieplanych to, to by były odpowiednie do wykonywanych prac. Przede wszystkim liczy się dopasowanie odpowiedniego rozmiaru, co zapewni wysoki komfort pracy i wygodę. Zbyt luźne rękawice mogą się zsunąć z rąk i znacznie utrudnić pracę. Wybrane przez nas rękawice powinny spełniać wszystkie normy BHP, być bezpieczne dla skóry i spełniać wszystkie podstawowe funkcje.