Jak się odpowiednio ubrać w góry?

górskie ubranie

Wakacje w górach stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Niestety wraz za tą popularnością nie idzie wiedza na temat tego, jak się powinno ubierać w góry. Jakie są zatem najbardziej podstawowe elementy odzieży, które w górach trzeba po prostu mieć?

Bluza idealna na wszystko

Każdy, kto choć raz był w górach, doskonale pamięta, że warunki pogodowe w tym miejscu zmieniają się bardzo dynamicznie. W wyniku tego ubiór w górach musi być bardzo dobrej jakości od strony nie tyle wyglądu, ile przede wszystkim walorów użytkowych. A nie ma lepszego rodzaju odzieży na ciało niż zwykła bluza z kapturem. Dlaczego jest ona tak polecana? Przede wszystkim, dlatego że bluzy są bardzo uniwersalne. Są bardzo ciepłe i można bez najmniejszego problemu zachować ciepło przy nawet bardzo niskiej temperaturze. Dodatkowo posiadają kaptur, który ochrania głowę przed wiatrem, a fakt, że bluzy najczęściej są na suwak, umożliwia rozpięcie ich w przypadku, gdy robi się cieplej.

Spodnie trekkingowe na każdą okazję

Sama bluza nie będzie jednak wystarczająca, jeśli chce się być odpowiednio dobrze ubranym w górach. Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o górską odzież, są spodnie. A nie ma lepszego rodzaju spodni niż spodnie trekkingowe. Dlaczego są one tak polecane?
Spodnie trekkingowe to specjalny rodzaj spodni sportowych, który charakteryzuje się naprawdę niezwykłymi cechami. Po pierwsze warto mieć na uwadze to, że są to spodnie bardzo wygodne, lekkie i komfortowe. Co więcej, są one bardzo mocne, co jest cechą niezwykle ważną w przypadku spodni górskich. W górach bowiem nie trudno o zaczepienie o gałęzie, jeśli chodzi się w dolinach lub też nawet rozdarcie o skały, jeśli idzie się w wysokie góry. W przypadku spodni trekkingowych nie ma jednak takiego ryzyka. Są one również bardzo ciepłe, a dzięki odpowiedniemu materiałowi, rewelacyjnie odprowadzają pot.