Czy bawełniana bluza adidas damska jest dobrym wyborem?

Bawełna jest jednym z tych materiałów, który zna praktycznie każdy. Tkanina wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na rozciąganie i niespotykaną higroskopijnością. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bawełna jest w stanie pochłonąć nawet 25% pary wodnej. W zależności od grubości runa bawełniana bluza adidas damska może grzać albo chłodzić.

Dlaczego warto postawić na bawełniane bluzy?

Oryginalna bluza adidas damska wykonana z bawełny jest odporna na wysoką temperaturę. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują antyalergicznej odzieży w bardzo atrakcyjnej cenie. Dla wielu osób jedyną wadą bawełny jest to, że bluzy z niej wykonane podatne są na zagniecenie. Na szczęście problem ten można bardzo szybko rozwiązać za pomocą porządnego żelazka. Pamiętać należy także o tym, że po praniu bluzy należy dokładnie wysuszyć. Wynika to oczywiście z tego, że mokra wełna po dłuższym czasie zaczyna szybko gnić i pleśnieć. Z bawełny produkuje się nie tylko bluzy, ale również kurtki, marynarki, koszule, sukienki, spodnie i rewelacyjne płaszcze.

Pozostałe materiały pochodzenia roślinnego

Bawełna to oczywiście nie jedyny materiał pochodzenia roślinnego, który wykorzystuje się do produkcji bluz damskich adidas. Wysokiej jakości odzież produkuje się również z lnu. Jest to dość wytrzymały materiał, który jest nie tylko odporny na rozciąganie i przecieranie, ale również doskonale radzi sobie z wysokimi temperaturami. Len ni uczula i co najważniejsze jest antybakteryjny. Lniane bluzy są bardzo przewiewne, dlatego też doskonale sprawdzą się w sezonie letnim. Len posiada zdolność wchłaniania wilgoci i jej odparowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bluzy są zdecydowanie mniej podatne na powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Coraz większą popularność zdobywa również ramia, która produkowana jest z włókien pokrzywy chińskiej.