Jak nosić kolczyki?

eleganckie srebrne kolczyki

Kolczyki znów powróciły do łask i dziś ponownie chętnie je zakładamy na różne okazje. To biżuteria, która pasuje do każdego stroju, a co więcej mnogość form, kolorów i materiałów, z jakich kolczyki są wykonane sprawia, że naprawdę mamy w czym wybierać.

Co jest modne?

 

Dziś praktycznie każdy rodzaj kolczyków jest na czasie, kolczyki srebrne koła, kolczyki wkrętki, podobnie jak srebrne kolczyki albo złote. Modne są duże kolczyki, te wiszące, jak i srebrne kolczyki wkrętki. Każde z nich pasują do innych stylizacji.

Jak nosić kolczyki?

 

Srebrne kolczyki to model bardziej elegancki. Szczególnie polecane są osobom, które mają np. uczulenie na tworzywa sztuczne (tzw. sztuczna biżuteria). Te wykonane ze srebra lub złota są bezpieczniejsze. Atrakcyjnie wyglądające kolczyki to znakomite dopełnienie całego ubioru. Pamiętajmy jednak, że inne kolczyki zakładamy na co dzień i inne na wielkie wyjścia. I tak np. do wieczorowych kreacji, zazwyczaj najbardziej odpowiednia jest ta bardziej okazała biżuteria. Pięknie prezentują się np. długie, wiszące kolczyki, które to też niestety zwykle są bardzo ciężkie i ciągną ucho w dół. Tak więc noszenie ich przez dłuższy czas jest po prostu niewygodne i może powodować duży dyskomfort, a nawet delikatny ból ucha, zaś w skrajnych przypadkach może też prowadzić do rozciągania dziurek w uszach, co później nie wygląda estetycznie. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na ciężar kolczyków, jeśli nasze dziurki w uszach są nisko wykonane.