Praktyczna, elegancka czy po prostu wygodna – torebka damska do pracy

torebki damskie

Torebka jest niezbędnym dodatkiem do wizerunku każdej kobiety. Jeśli traktujesz torbę jako inwestycję i chcesz, aby była funkcjonalna, reprezentacyjna i wysokiej jakości, powinnaś wybierać ją odpowiedzialnie. W tym przypadku należy kierować się następującymi kryteriami: jej przyszła funkcjonalność, a także wzrost i typ sylwetki.

Jak wybrać torebkę damską w zależności od przeznaczenia?

Wśród wielu dodatków, które obficie dostarczają nam producenci przez cały rok, pojawia się wielka pokusa, aby kupić piękne, ale mało praktyczne torebki damskie. Warto ostudzić emocje i postawić przede wszystkim na funkcjonalność torebki podczas jej wyboru. Jeśli masz ograniczony budżet, to nie jest to wielka sprawa. Ale jeśli musisz wybrać torebkę do codziennego użytku przy ograniczonym budżecie, to już inna sprawa.

torebki damskie

Najlepsze rodzaje torebek do pracy

W stylizacji biznesowej doskonale sprawdzą się modele takie jak torebka typu satchel i tote.

  • Torebka typu Satchel  jest mniej formalną wersją aktówki.
  • Torebka typu Tote to torebka wykonana z gęstego materiału, o wyraźnym geometrycznym kształcie z dwoma krótkimi równoległymi rączkami.

W obu przypadkach kształt torebki pomieści nie tylko kosmetyczkę, portfel i drobiazgi, ale także dokumenty (najczęściej A4), tablet, mały laptop, książkę, pamiętnik i inne przedmioty potrzebne w życiu zawodowym.

Wykończenie powinno być minimalne, a paleta kolorów spokojna. Idealne są podstawowe kolory, takie jak czarny, brązowy, bordowy i niebieski. Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze modelu pracy jest materiał. Negocjacje biznesowe często wymagają wrażenia statusu i sukcesu, dlatego polecamy zakup torby wykonanej z prawdziwej skóry renomowanej marki na Yups.