Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem – wybór idealny?

Tanzanit to kamień, którego korzenie sięgają dziewiczej Afryki. Posiada mnóstwo ciekawych, kolorystycznych odsłon, które zmieniają się w zależności od kąta, pod którym na niego patrzymy. Wyjątkowo bogata paleta odcieni tanzanitu znajduje swoje odbicie w ogromnej popularności tego kamienia. Stąd właśnie prawdziwy renesans przeżywają pierścionki zaręczynowe z tanzanitem. Przed zakupem, warto wiedzieć jakiej kobiecie spodoba się taka biżuteria? 

Białe czy żółte złoto?

Tanzanit w biżuterii szczególnie pięknie prezentuje się w towarzystwie diamentów i złota. Pierścionek z brylantem i tanzanitem wykonany z żółtego złota znakomicie pasuje do  kobiety z silnym charakterem i mocną, wyrazistą urodą. Z kolei pierścionek zaręczynowy z tanzanitem (sprawdź na diamor.pl), okraszony innymi kamieniami szlachetnymi, które zamknięte są w białym złocie to najlepsze dopełnienie delikatnej i lekko dziewczęcej urody. Bez względu jednak na wybraną wersję, pierścionek z tanzanitem to przede wszystkim uczucie wyrażone za poprzez naprawdę wyjątkowy i wartościowy kamień. 

Idealny prezent na rocznicę

Tanzanit w pierścionku to niebanalny podarunek nie tylko na zaręczyny, ale również na rocznicę ślubu. W pierścionku zaręczynowym to wybór niosący ze sobą przesłanie mówiące o wyjątkowości wybranej kobiety. Pierścionki z tanzanitem zachwycają najczęściej maestrią szlifu oraz głębią naturalnego niebiesko-fioletowego blasku, który zachwyca znawców na całym świecie. Nic w tym dziwnego, w końcu pierwsi odkrywcy pomylili go z niezwykle cenionym szafirem.