Modne poncza damskie na każdą porę roku

stylowa czarna narzutka ponczo damskie

Pory roku zmieniają się jak w kalejdoskopie, przynosząc ze sobą zmiany pogody. Wraz z nadejściem wiosny spodziewać można się cieplejszych dni, jednak okresowe przymrozki nikogo nie będą dziwić nawet w maju, czy w kwietniu. Odwieczne pytanie o to, co założyć na siebie o poranku nabiera na wiosnę zupełnie nowego wymiaru. W tym okresie świetną alternatywą dla przejściowych kurtek i grubych szalów okazać się więc mogą poncza damskie i najróżniejsze narzutki.

Skąd wzięła się moda na poncza?

Narzutki typu ponczo kojarzą nam się przede wszystkim z kolorowymi latami 70. To właśnie wtedy w Stanach Zjednoczonych wzorzyste i dodatkowo zdobione frędzlami poncza były znakiem rozpoznawczym rodzącej się właśnie subkultury dzieci kwiatów. Nosili je wszyscy, bez względu na wiek, czy płeć. Te wywodzące się z kultury rdzennych mieszkańców Ameryki stroje z czasem pojawiać zaczęły się na wybiegach największych światowych projektantów mody. Dziś nie może zabraknąć ich w  żadnej domowej garderobie.

stylowa czarna narzutka ponczo damskie

Poncza damskie na każdą porę roku

Poncza i narzutki sprawdzają się zawsze wtedy, gdy za oknem panuje niezdecydowana aura. Albo wówczas, gdy chciałoby się zakryć mankamenty figury. Dlatego z powodzeniem zakładać je można tak do zimowych, jak i letnich stylizacji. W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć dziś można poncza w wielu kolorach i fasonach. Pasować one będą do eleganckiego żakietu, grubszego swetra, jak i zwiewnej sukienki.

Dzisiejsze poncza damskie to połączenie wygody z elegancją. Są ponadczasowym elementem i dodatkiem, który sprawdzi się w każdej niemal stylizacji. Otulą ciepłem, gdy za oknem plucha. Zastąpią kurtkę lub płaszcz, a czasem tunikę lub sukienkę. Letnim hitem okazać się może natomiast ponczo plażowe, które narzucić można bezpośrednio na strój kąpielowy.