Krótkie bojówki męskie – z czym warto je nosić?

krótkie spodenki typu bojówki dla mężczyzn

Spodnie zwane bojówkami często spotykane są w modzie męskiej. Zadebiutował w latach 90-tych, na jakiś czas zniknęły, a ostatnio ponownie pojawiły się w męskich szafach na całym świecie. Jak nosić męskie spodnie cargo? Jakie bojówki często można spotkać w sklepach? Te i inne przydatne informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Kto może nosić męskie bojówki?

Bojówki najchętniej noszą młodsi panowie unikając w ten sposób formalizmu w ubiorze. Jednak nie stanowi to reguły ponieważ w dzisiejszej modzie krótkie spodenki męskie bojówki noszą mężczyźni w bardziej dojrzalszym wieku. Dla młodszego pokolenia ten rodzaj ubioru świadczy o przynależności do grupy osób, która może mieć takie same upodobania np. uprawiać pewien rodzaj sportu czy prowadzić luźny styl życia. Z kolei trochę starsi Panowie odkrywają krótkie bojówki latem łącząc je w cesualowych stylizacjach.

Jak stworzyć udaną stylizację?

Tworzenie mody wiąże się z wieloma decyzjami, uwzględniającymi nie tylko najnowsze trendy, ale także nasz gust i wygodę. Co nosić z szortami bojowymi? W wersji letniej oczywiście najlepiej będzie wyglądał prosty, bezrękawnikowy T-shirt lub koszulka polo. W naszym klimacie przydają się też bluzy z kapturami, kurtki zakrywające głowę i oversizowe kurtki jeansowe. Dobrze wyglądają też eleganckie męskie spodenki bojówki oferowane w sklepie dstreet. Modele jeansowe dobrze komponują się z koszulami w odcieniach jasnego brązu, zapinanymi na guziki. Szorty bojówki w odważnych kolorach nadają się na wakacje z luźną lnianą koszulą z lekkim rozcięciem zapinanym na guziki. Krótkie spodenki męskie bojówki również uratują Cię przed wakacyjnym upałem.

Z jakimi butami łączyć krótkie bojówki?

Kiedy już zdecydujemy się na model szortów, kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich butów. Najlepiej prezentują się trampki, na przykład białe, idealnie komponujące się z szortami cargo. Oczywiście, jeśli nie chcesz mieć do czynienia z brudnymi białymi butami, możesz wybrać trampki w ciemnym kolorze. Japonki można też sparować latem, zwłaszcza na wakacjach.

Bojówki – z paskiem czy bez paska?

Niektórzy mężczyźni nie wyobrażają sobie noszenia spodni bez paska. W przypadku krótkich spodenek męskich bojowych pasek nie jest konieczny, ponieważ są one często sznurowane. Jeśli jednak chcesz, aby ten dodatek był częścią Twojej stylizacji, to sparuj go z paskami wykonanymi z naturalnej skóry, o szerokim kroju. Nie zaleca się jednak wkładania koszuli za pas. Oczywiście można też bawić się modą i tworzyć własne kombinacje. Dzięki doborze odpowiedniego paska możesz wyglądać swobodnie i wygodnie, a jednocześnie pewnie i modnie.

Do jakiej figury pasują krótkie spodenki męskie bojówki?

Generalnie krótkie spodenki typu bojówki wpasowują się w każdą męską figurę. Najlepiej jednak wyglądają na mężczyznach o szerokich ramionach i wąskich biodrach. W ten sposób powstaje sylwetka w kształcie litery V. Szerokie spodenki bojówki zakrywają wąski dół i są proporcjonalne do szerokiej góry. Z drugiej strony, wąskie lub bardziej dopasowane męskie spodenki bojowe pasują do mężczyzn o szczupłych nogach i bardziej ogólnej sylwetce. Duże kieszenie dodatkowo odmieniają smukłą sylwetkę. Nie zaleca się, aby mężczyźni o niskim lub bardzo niskim wzroście nosili spodnie bojówki, ponieważ mogą one wizualnie zmniejszyć kilka centymetrów i zakryć ogólną sylwetkę.

krótkie spodenki typu bojówki dla mężczyzn

Krótkie bojówki – gdzie nie wypada ich nosić?

Długie spodnie powinny być noszone do restauracji, kina i na kolacje w domu rodziców partnera. Szorty są świetne, ale nie zawsze odpowiednie. Wystarczy zaopatrzyć się w lekkie lniane spodnie i nie będziemy czuć się szczególnie niekomfortowo. Również obcisłe spodnie męskie wyglądają świetnie i nie ma powodu, by z nich rezygnować.

Również w niektórych zakładach pracy obowiązuje strój służbowy, w który krótkie bojówki mogą się po prostu nie wpasować. Powiedzmy sobie szczerze, nikt nie weźmie na poważnie pracownika banku udzielającego kredytu ubranego w eleganckie, lecz krótkie spodnie. Chociaż moda jest od tego aby się nią bawić i poprzez ubiór pokazywać własne Ja, niestety czasami musimy dostosować się do sytuacji i wybrać bardziej formalny strój, który nie będzie powodował dyskomfortu w towarzystwie.