Koszula dla karmiącej mamy

koszulki do karmienia

Piżama czy koszula nocna – co lepiej sprawdzi się po porodzie? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie koszula nocna. Nie tylko pozwala na zdecydowanie lepszy obieg powietrza wokół krocza, co sprzyja gojeniu, lecz także znacznie ułatwia karmienie malucha.

Koszula nocna dla karmiącej mamy – czy warto?

Na rynku są dostępne specjalne koszule nocne do karmienia, jednak wciąż sporo kobiet rezygnuje z takiego zakupu i zostaje przy tradycyjnych koszulach. Oczywiście można wybrać takie rozwiązanie, jednak jest ono mało praktyczne. Karmienie dziecka przez zwykłą koszulę jest bardzo uciążliwe. Rynek produktów dla mam oferuje tak bogate rozwiązania, iż znalezienie praktycznej i wygodnej koszuli nie powinno być dużym wyzwaniem nawet dla kobiet, które w tym temacie nie posiadają jeszcze żadnego doświadczenia.

Na jaką koszulę się zdecydować?

To już jest kwestia indywidualna. Gdy wybór wydaje się bardzo trudny, to zawsze można wziąć dwa rodzaje koszul. Dużą popularnością cieszą się koszule do karmienia z kopertową górą, gdzie materiał układa się na zakładkę. Łatwo sięgnąć po pierś i nakarmić głodnego malca. Inne propozycja, to koszule do karmienia z odpinanymi ramiączkami. Są też koszule z okrągłym dekoltem i zapinaną górą na guziki. Warto poeksperymentować w tym temacie, b ostatecznie wybór padł na optymalne rozwiązanie, które zapewni maksimum komfortu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem BiustonoszeDoKarmienia.pl