Kiedy wybrać złotą, a kiedy srebrną biżuterię?

Wybierając biżuterię warto się zastanowić czy postawić na złoto czy srebro. Należy również dobrać biżuterię do kolorów dominujących w stylizacji. Jak wybrać kolczyki, które dodają uroku?

Złota biżuteria – kto powinien ją nosić?

Złota biżuteria jest idealna dla kobiet o tak zwanym ciepłym typie urody. Wiosna i jesień są stworzone do noszenia złotej biżuterii.

Koniecznie trzeba pamiętać, że również kolor ubrań ma znaczenie w doborze biżuterii. Złoto wygląda pięknie, gdy połączymy je z kolorami jesieni takimi jak czerwień, granat, pomarańczowy, beż czy brązy. Świetnie sprawdza się również w stylizacjach klasycznych z bielą i czernią w roli głównej. Dzięki temu również do pracy można nosić złote kolczyki. Trzeba jednak pamiętać, że musi to być biżuteria delikatna i subtelna. Mocna i duża biżuteria przewidziana jest wyłącznie na wieczorne wyjścia.

Srebrna biżuteria – kto i kiedy powinien ją nosić?

Biżuteria srebrna jest idealna dla kobiet o chłodnym typie urody. Srebrne kolczyki pięknie podkreślą niebieski kolor oczu. Nie znaczy to, że srebrne kolczyki (tu) nie są dla kobiet o ciepłym typie urody. Warto wybierać kolczyki z kamieniami o ciepłych odcieniach. Srebrne kolczyki z czerwonym, pomarańczowym lub żółtym kamieniem będą wyglądały wspaniale i podkreślą naturalne walory kobiety o ciepłym typie urody.

Wybierając srebrne kolczyki warto skoncentrować się na odzieży w chłodnej tonacji. Błękit, szarość, granat, lawenda, khaki czy fiolet będą wyglądały niezwykle elegancko, gdy zostaną podkreślone srebrnymi dodatkami.

A może razem?

Jeszcze do niedawna łączenie srebrnej i złotej biżuterii było uważane za nieeleganckie. Dziś jest zupełnie inaczej.

Srebrne kolczyki ze złotymi dodatkami będą wyglądały niezwykle efektownie. Jest to biżuteria, która będzie idealna zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście. Połączenie to jest przeznaczona dla kobiet odważnych, które lubią bawić się modą i nie boją się eksperymentów.

Trzeba jednak pamiętać, że łącząc oba kruszce trzeba wykazać się dużym wyczuciem. Ważnym elementem udanego połączenia jest umiar.