Jakie kąpielówki męskie godne są polecenia?

Jak wybrać kąpielówki męskie? Takie pytanie dość często pojawia się wraz z nadejściem kolejnego sezonu wakacyjnego. Poszczególne modele plażowej bielizny dla panów różnią się bowiem krojem czy rodzajem zastosowanej tkaniny.

Na co należy zatem zwrócić uwagę wybierając męskie kąpielówki?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne fasony kąpielówek. Mogą to zatem być szroty, bermudy czy bokserki. Wybór poszczególnych wyrobów powinien być uzależniony od preferencji danego mężczyzny oraz od typu jego sylwetki. Szorty to spodenki o swobodnym kroju, które sięgają do połowy uda. Są one uniwersalne i pasują do różnych typów męskich sylwetek. Są również wygodne i mogą być wykonane z szybkoschnących tkanin. Bermudy cechują się dłuższymi nogawkami oraz funkcjonalnymi kieszeniami. Godne polecenia produkty posiadają wewnętrzną siatkę, dzięki której noszenie typowej bielizny nie jest już konieczne. Bermudy powinny być wykonane z lekkich, przewiewnych i przyjaznych skórze tkanin. Szorty i spodenki to produkty, które mogą być zestawiane z kolorowymi koszulkami. Dzięki temu mogą one stanowić element zarówno plażowej, jak innych wakacyjnych stylizacji noszonych na ulicach nadmorskich miejscowości. 

Na jakie inne kąpielówki warto zwrócić uwagę?   

Sklepy odzieżowe oferują swoim klientom również tak zwane bokserki. Tego typu spodenki ściśle przylegają do ciała, ponieważ są wykonane z elastycznych tkanin oraz szybko schną. Podczas ich wyboru należy jednak zwracać szczególną uwagę na dobranie prawidłowego rozmiaru, ponieważ zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże produkty nie prezentują się dobrze. Panowie mogą również wybierać slipy. Tego typy kąpielówki nie krępują ruchów i są szczególnie polecane do pływania. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt ciasne produkty mogą powodować dyskomfort podczas ich użytkowania, a nawet powodować otarcia naskórka. Sklepy sportowe oferują również specjalne kąpielówki sportowe. Są one projektowane z myślą o osobach uprawiających sport zawodowo. Tego typu produkty nie krępują ruchów i mogą posiadać długie lub krótkie nogawki. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, ale mogą być stosunkowo drogie.