Jak dobrze się wyspać?

koszulka do spania

ygodna bielizna nocna to podstawa dobrze przespanej nocy. Dzięki dobrze dobranej bieliźnie można odpocząć i dobrze się wyspać. Czym się kierować, wybierając bieliznę nocną?

Materiał przede wszystkim

Wybierając koszule nocne bądź piżamy, warto kierować się przede wszystkim wygodą. Trzeba również materiał dostosować do pory roku i warunków atmosferycznych. W sypialni nie powinno być ani za gorąco ani za zimno.

Zima warto postawić na cieplejszy materiał. Najlepiej sprawdzają się piżamy oraz koszule nocne z materiałów naturalnych, które oddychają, dzięki czemu zapewniają ciału odpowiednią wentylację. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się bawełna. Jest to materiał, który przepuszcza powietrze, jest przyjemny w dotyku, nie podrażnia ciała, co sprawia, że jest to materiał idealny nawet dla alergików.

Jedwab jest również materiałem, który idealnie nadaje się na koszule nocne. Jest to lekki, przyjemny w dotyku materiał. Ma również wysoki poziom absorpcji wilgoci. Jedyną wadą jedwabiu jest jego wysoka cena.

Piżama

Piżama składa się z dwóch elementów. Spodni lub szortów oraz koszulki lub bluzy z długim rękawem. Szukając odpowiedniej piżamy trzeba dostosować jej wybór do pory roku. Zimą na pewno sprawdzi się piżama z długim rękawem oraz spodnie z długimi nogawkami. Latem warto wybrać koszulkę na ramiączkach oraz spodenki.

Koszule nocne

W zależności od potrzeb możemy znaleźć wygodne koszule nocne, które wyglądają jak duże t-shirty bądź eleganckie koszulki, które mają przede wszystkim zdobić.

Wygodna koszula nocna, tak jak piżama, powinna być z naturalnego materiału. Nie może nigdzie obcierać i powinna być lekka i oddychająca. W takiej koszuli nocnej na pewno można się wyspać równie wygodnie, jak w piżamie.

Bielizna nocna musi być dostosowana do pory roku. Zima musi grzać, a latem zapewnić odpowiednia wentylację. Dopiero tak dobrana bielizna nocna zapewni komfortowy wypoczynek.