Modne baleriny dla kobiet

baleriny damskie

Dobór odpowiedniego obuwia jest jedną z najważniejszych rzeczy w każdej stylizacji. Buty pozwalają podkreślić unikatowość i wyrazić indywidualne cechy charakteru. W tym sezonie jednym z najpopularniejszych rodzajów obuwia będą baleriny. Jak więc wybrać baleriny, aby nie wypaść z tegorocznego obiegu modowego?

Modne baleriny

W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim z pewnością królować będą baleriny. Potwierdzają to pokazy Diora, Marni, Stelli McCartney i wielu innych światowej sławy domów mody. Jest to dobra wiadomość dla osób chcących podążać za trendami oraz ceniących sobie komfort. Te płaskie buty mogą wpasować się w każdą okazję, zarówno tą oficjalną, jak i na spontaniczne spotkanie ze znajomymi.

Na pokazach w Paryżu i Nowym Yorku dominują balerinki swoim wyglądem odwołującym się do klasycznych pointów, czyli twardych baletek używanych w balecie. Najczęściej prezentowane były baletki wykonane ze skóry oraz satyny. Nieodłącznym elementem każdej baleriny na ten sezon powinna być też piękna gumka lub wstążka zawiązywana wokół kostki, która odpowiednio dobrana wspaniale podkreśli szyk i urok każdego ubioru.

Modne baleriny damskie oprócz wstążki mogą zawierać też różnorodne transparentne wstawki, które regularnie pojawiały się na wybiegach. Innym popularnym elementem balerinek były klamry. Szczególnie te duże, tak aby były bardzo widoczne. Tego typu baleriny pojawiły się między innymi u Louis Vuitton.

Wzory i kolory

Modne baleriny damskie w tym sezonie swoją kolorystyką powinny oscylować wokół bieli oraz koloru cielistego. W Polsce nie przyjęło się noszenie butów w kolorze białym, ale z pewnością zmieni się to w tym roku. W przypadku koloru cielistego, jeżeli uda się dobrać balerinki odpowiadające barwie naszego ciała, to świetnie wkomponują się w niejedną stylizację.

Aby nie wypaść z tegorocznego modowego obiegu warto też zadbać o balerinki z odpowiednimi wzorami. Hitem będą różnorodne wzory zwierzęce. Dekoracje inspirowane naturą pojawiły się między innymi na wybiegach Off-White czy Saint Laurent. Można więc zakupić modne baleriny w różnorodne pasy zebry, skórę węża czy też gepardzie cętki.