Jakie są najpopularniejsze obcasy w kozakach damskich?

zdjęcie kozaków damskich

Obcasy w przypadku kozaków damskich odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Klasyczne kozaki charakteryzują się niskimi obcasami i zaokrąglonymi nosami. Producenci mają jednak w swojej ofercie wiele innych modeli, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet.

Obcasy kaczuszka i słupek

Jeżeli chodzi o obcasy kaczuszka to wyróżniają się one dość niskim obcasem, który przybiera zazwyczaj kształt klepsydry. Kozaki damskie tego typu są najlepszym wyborem dla tych kobiet, które z różnych przyczyn nie przepadają za wysokimi obcasami. Obcasy słupek posiadają równy obcas, który jest okrągły albo kwadratowy. Godne uwagi są przede wszystkim kozaki damskie z obcasami o wysokości 6 cm wzwyż. Słupek to bardzo wygodny i niesłychanie stabilny obcas, dlatego też to właśnie dzięki niemu można nauczyć się chodzenia w butach na obcasie.  

Szpilki i koturny

Jak łatwo się domyśleć kozaki mogą posiadać również szpilki, które dodają elegancji i niepowtarzalnego stylu. Klasyczne szpilki mają formę słupka, który dość mocno zwęża się ku dołowi. Niektórzy producenci oferują kozaki nawet z 20 cm szpilkami. Kozaki z konturami biły rekordy sprzedaży w latach 60-tych. W dzisiejszych czasach obcas tego typu nie jest wydzielony, a stanowi z podeszwą jednolitą podstawę buta. Obcasy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale zwłaszcza, że bardzo często to właśnie ten element obuwia ulega uszkodzeniu.